aioliinspiredbymini.pl to miejsce, w którym wyjdziesz naprzeciw klientowi

Czy tablica kredowa to odpowiednie wyposażenie do sali przedszkolnej?

Borys Górski 2022-05-21 0 komentarzy
Czy tablica kredowa to odpowiednie wyposażenie do sali przedszkolnej?

Zakup takiego wyposażenia to dobrze przemyślany patent. Jest to rozwiązanie wielorazowego użytku, wytrzymałe, a nawet wielofunkcyjne. Sprawdzi się jako miejsce ekspozycji prac dzieci (zwłaszcza jeśli tablica kredowa posiada dodatkowo zdolności magnesu) lub też strefa do ćwiczeń literek i cyfr (tutaj warto wybrać model z zarysowanymi liniami, ułatwiającymi naukę pisania).

Kreda jako pisak jest bezpieczniejsza od standardowego mazaka. Łatwiej ją wywabić z ubrań i zmyć z dziecięcych rączek. Nie szkodzi dziecku, nawet jeśli przypadkowo dostanie się do jego przewodu pokarmowego. Niewielki rozmiar okrągłego lub kwadratowego elementu pozwala maluchowi na bezproblemowy chwyt. Jest dostępna w wielu kolorach, co dodatkowo pobudza wyobraźnię małego odkrywcy. Sama przestrzeń tablicy korzystnie oddziałuje na dziecko poprzez ogrom dostępnych możliwości. 

Tablice kredowe są też tańsze niż modele suchościeralne, które zapisuje się za pomocą markerów. Analizując koszt pudełka kredy i pisaków, a także czas ich wykorzystania, także okazuje się, że pierwsza opcja generuje mniejsze koszty. Potwierdzeniem tego faktu jest oferta dostępna na stronie tanietablice.pl. Można tam znaleźć szeroki wybór różnego rodzaju tablic i zapoznać się z cenami producenta.

Wadą tablic zapisywanych kredą jest spore zapylenie. Warto się przed nim zabezpieczyć poprzez zastosowanie odpowiedniego podłoża, np. linoleum (łatwo się je czyści, a drobinki kredy nie zalegają w szczelinach, jak ma to miejsce przy parkiecie czy panelach).

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!