aioliinspiredbymini.pl to miejsce, w którym wyjdziesz naprzeciw klientowi

Dlaczego warto wybrać dachy płaskie?

Karolina Kucharska 2022-06-27 0 komentarzy
Dlaczego warto wybrać dachy płaskie?

Zainteresowani montażem dachów płaskich wybierają spośród konstrukcji wentylowanych i niewentylowanych. Pierwsze z nich wiążą się z koniecznością montażu instalacji przeciwwilgociowej i izolacji termicznej, które oddziela się od siebie specjalną pustką powietrzną. Natomiast drugie znajdują zastosowanie w przypadku starych pokryć, spotykanych w domach poddawanych remontowi. Dachy płaskierzadko ulegają uszkodzeniom, dzięki czemu nie wymagają przeprowadzania kosztownych napraw. Sprawdzają się zwłaszcza podczas wichur, ponieważ ich specyficzna konstrukcja chroni przed zerwaniem połaci.

Opisywane dachy zmniejszają także straty ciepła, co powoduje, że mieszkańcy nie obawiają się wysokich rachunków za ogrzewanie jesienią i zimą. To świetna propozycja dla osób oszczędnych, ponieważ konstrukcje płaskie są często tańsze od innych dostępnych na rynku. Płaskie powierzchnie zapewniają mniejsze zużycie materiałów oraz brak konieczności wykorzystywania ceramicznych dachówek, których cena bywa wysoka.

Firmą proponującą podobne konstrukcje jest Galeco. Przedsiębiorstwo oferuje nie tylko dachy płaskie, ponieważ specjalizuje się też w sprzedaży artykułów takich jak wpust dachowy. Jego zadaniem jest odprowadzanie wody deszczowej, która mogłaby zalegać na płaskich powierzchniach i powodować zniszczenia. Znajduje on zastosowanie niezależnie od pory roku i chroni przed uszkodzeniami na skutek gromadzącego się śniegu. Wpusty występują w wersji pojedynczej i podwójnej. Mogą być wyposażane w odejście boczne lub pionowe.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!