aioliinspiredbymini.pl to miejsce, w którym wyjdziesz naprzeciw klientowi

Miernik ciśnienia sprężania - gdzie się sprawdza?

Zofia Andrzejewska 2022-11-21 0 komentarzy
Miernik ciśnienia sprężania - gdzie się sprawdza?

Jednym z podstawowych etapów diagnostyki silników wysokoprężnych oraz benzynowych jest pomiar ciśnienia sprężania. Znajduje on zastosowanie u właścicieli pojazdów, podejrzewających rozszczelnienie przestrzeni roboczej cylindrów lub zużycie poszczególnych elementów. Stopień zniszczenia silników zależy od kilku czynników, takich jak częstotliwość korzystania z samochodu, metody serwisowania oraz jakość materiałów używanych przez ich producentów. Innymi słowy, pomiar ciśnienia umożliwia przyjrzenie się temu, jak bardzo zużyta jest dana jednostka napędowa.

Aby było to możliwe, należy zaopatrzyć się w miernik ciśnienia sprężania. Znajduje się on na stronie bau-tec.pl, należącej do firmy zapewniającej konkurencyjny cennik. Sprawdza się w przypadku silników różnego typu, które każdego dnia pracują w trudnych warunkach, co przekłada się na szybkość zużywania poszczególnych części, przykładowo pod wpływem silnego tarcia czy wysokich temperatur. Zazwyczaj ulegają one uszkodzeniom na skutek nieterminowej wymiany oleju lub nieprawidłowego doboru takiego środka oraz złej kondycji układu chłodzenia.  

Oczywiście z biegiem czasu każdy silnik się zużywa, dlatego regularne kontrolowanie pojazdu przy użyciu profesjonalnych mierników jest dobrym pomysłem. Dzięki takiemu rozwiązaniu kierowcy mogą przejechać blisko 400 000 kilometrów, bez konieczności udawania się do punktów serwisowych, w celu przeprowadzenia napraw. Pomiary należy wykonywać po rozgrzaniu jednostki napędowej, do chwili włączenia się wentylatora.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!