aioliinspiredbymini.pl to miejsce, w którym wyjdziesz naprzeciw klientowi

Pomoc radcy prawnego z Gdyni w sprawie rozwodowej

Piotr Wieczorek 2021-12-02 0 komentarzy
Pomoc radcy prawnego z Gdyni w sprawie rozwodowej

Najczęstszym powodem do kłótni między mężem i żoną są dzieci. Jeżeli rozwód wynika z winy którejś ze stron, adwokat, oprócz złożenia wniosku o ustanie małżeństwa z orzeczeniem o winie jednego z partnerów, może także złożyć podobny dokument o pozbawienie praw rodzicielskich lub ich ograniczenie dla strony. Kluczowe jest wtedy uzasadnienie, czy dobro małoletnich jest w jakikolwiek sposób zagrożone, jeśli będą one mieć dalszą możliwość spotkań z jednym z rodziców. Ochrona interesu dziecka jest tutaj priorytetem i adwokat powinien w uzasadnieniu umieścić ją jako podstawowy powód ubiegania się o tego rodzaju zakaz kontaktów.

Kolejną, wywołującą sporo kontrowersji między małżonkami kwestią jest podział zgromadzonego podczas trwania małżeństwa majątku. Z uwagi na fakt, że wiele z jego elementów to trudne do bezpośredniego podziału nieruchomości lub pojazdy, warto upewnić się, że rozłożenia praw własności dokona specjalizujący się w prawie majątkowym radca prawny. W Gdyni usługi w tym zakresie świadczy kadra kancelarii adwokackiej, przedstawiająca się na stronie internetowej adwokatgd.pl.

Korzystając ze wsparcia prawnika, warto pamiętać, że powinien on być poinformowany o wszystkich sytuacjach, które mogłyby mieć wpływ na przebieg rozprawy rozwodowej i jej rezultat. Jako przedstawiciel instytucji prawa, jurysta ma obowiązek zachować dyskrecję oraz zadbać, by nic, co mogłoby przedstawić jego klienta w niekorzystnym świetle, nie zostało przedstawione na sali sądowej. Zaleca się więc szczerość już od pierwszej wizyty w kancelarii prawnej oraz dostarczenie ewentualnych dowodów, które mogą być użyte podczas rozprawy. Jeżeli nie zajdzie potrzeba ich przedstawienia, strona otrzyma je  z powrotem.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!